odontologai klaipeda

Klinikos Deodenta paslaugos


Teikiame įvairiausias odontologijos paslaugas

Estetinis plombavimas, atstatant dantų anatominę formą

Miglė Pajarskienė

Estetinis plombavimas – minimaliai invazyvus estetinės odontologijos metodas, kuris taikomas atkurti nuskilusius, nudilusius, ėduonies pažeistus dantis, taip pat norint pagražinti dantų formą, uždaryti tarpus tarp dantų (diastemas) ar pakeisti senas, išsiskiriančias spalva iš natūralių danties audinių, plombas į tebimas restauracijas.

Jeigu pacientas pageidauja, dantų balinimas atliekamas iki estetinio plombavimo. Prieš estetinį plombavimą būtina atlikti profesionalią burnos higieną, kurios metu pašalinamas minkštas ir kietas dantų apnašas (akmenys). Profesionalios higienos metu akmenys nuvalomi ultragarsiniu skaleriu, kietasis ir minkštasis apnašas – naujausiu metodu „Air Flow“ sistema.

Estetinė odontologija – tai saugiausias būdas, norint, kad jūsų šypsena taptų nuostabi. Estetinio plombavimo būdu dantys atkuriami sluoksniais, artimais natūraliai danties anatomijai. Taip sukuriama natūrali danties išvaizda: spalva, skaidrumas, forma, individualūs danties bruožai.

Estetinis plombavimas dažniausiai atliekamas vieno vizito metu, todėl mūsų pacientai gali iš karto džiaugtis nuostabia šypsena.

Diagnostika ir konsultacija

Konsultuojame vaikus ir suaugusiuosius visais su dantų gydymu susijusiais klausimais. Konsultacijos metu atliekama pirminė ligonio apžiūra, anamnezės surinkimas, gydymo plano sudarymas.

Dantų šaknų kanalų gydymas ir plombavimas

Endodontinis gydymas – dantų šaknų kanalų gydymas ir plombavimas, pergydymas.

Kai dantų kariesas yra negydomas, išplitęs gilyn ir pasiekęs vidinius danties audinius, pažeidžiama pulpa. Tai minkštasis danties audinys, kuriame yra kraujagyslės, nervų skaidulos, įvairios ląstelės, purusis jungiamasis audinys.

Prasidėjęs uždegimas joje pasireiškia klinikiniais simptomais: padidėjusiu jautrumu terminiams dirgikliams, savaime atsirandančiais skausmo priepuoliais, kurie ypač suintensyvėja vakare ir naktį.

Endodontinio gydymo metu pažeisti audinai yra pašalinami iš šaknų kanalų ir šie hermetiškai užpildomi plombine medžiaga – gutaperča.

Protezavimo paslaugos

Dantų protezavimas yra pažeistų dantų atstatymas ir/ar formos, spalvos, struktūros koregavimas bendradarbiaujant su dantų technikų laboratorija, o joje pagamintos restauracijos yra labai patvarios ir ilgaamžiškos.

Dantų protezavimas atliekamas tiek dėl kosmetinių, tiek dėl funkcionalumo priežasčių: suteikti estetinę išvaizdą, kramtymo komfortą, pašalinti dėl prarastų dantų atsiradusius kalbos sutrikimus. Netekus dantų, dantų protezavimas dažnu atveju yra išgelbėjimas, kas užkirs kelią kramtymo efektyvumo sipnėjimui, sąkandžio sužemėjimui, dantų migracijai, išilgėjimui.

Terapinis dantų gydymas

Tai profilaktinių ir gydymo priemonių taikymas, siekiant išvengti, pašalinti kariozinės ar nekariozinės kilmės dantų defektus.

Plombavimas – tai pažeistų danties audinių atstatymas, sugrąžinant formą, funkciją ir estetiką. Naudojant šiuolaikines plombines medžiagas galima atkurti natūralią danties formą ir spalvą. Populiariausios dantų restauravimui naudojamos medžiagos yra šviesoje kietėjantys kompozitai. Atkuriami visi dantis sudarantys sluoksniai, atstatomos anatominės danties paviršiaus struktūros (gumburai, vagelės), suformuojamas geras kontaktas su kitais dantimis, todėl dantys atrodo natūraliai ir gali normaliai funkcionuoti.

Dantų ėduonis (kariesas) – tai danties kietųjų audinių pažeidimas, kuris atsiranda tirpstant mineralizuotiems danties audiniams. Tai daugiafaktorinė liga, atsirandanti sąveikaujant danties audiniams, burnos ertmės mikroflorai ir maistui.

Chirurgija

Pagrindinis šiuolaikinės odontologijos tikslas yra išvengti pacientų dantų netekimo. Tačiau nepaisant to, kartais tenka imtis dantų rovimo.

Pagrindinės dantų rovimo priežastys:

  • Stipriai suiręs danties vainikas
  • Išplitę periodonto ligos
  • Pūlingas procesas prie danties šaknies
  • Ortodontinė korekcija
  • Netaisyklinga danties padėtis
  • Danties arba šaknies lūžimas
  • Sutrikęs danties dygimas ir kita
Nuolatinių dantų padengimas silantais – apsaugine medžiaga su fluoru

Silantai, hermetizuodami danties vageles keletą mėnesių, apsaugo dantis nuo ėduonies pačiu kritiškiausiu laikotarpiu, per kurį labiau įgundama prižiūrėti burną, taisyklingai valyti dantis bei tinkamai maitintis.

Dengimas silantais – tai neskausminga, keletą minučių trunkanti procedūra. Nuolatiniai krūminiai dantys silantais dengiami vaikams nuo 5 iki 14 metu.

Profesionali burnos higiena

Mūsų odontologijos klinikoje profesionali burnos ertmės higiena atliekama ultragarsiniu skaleriu ir naujausiu metodu „Air Flow“, tinkamai parenkami metodai bei medžiagos.

Profesionalią burnos higieną atlieka odontologas arba burnos higienistas vieno ar dviejų vizitų metu. Jos metu specialistas pašalina minkštąjį bei kietąjį apnašą, dantų akmenis, dantys poliruojami specialia pasta. Ši procedūra padeda pašalinti dantenų uždegimą, blogą burnos kvapą, dantenų kraujavimą ir dantų jautrumą

Dantų balinimas

Mūsų odontologijos klinikoje siūlome namų balinimo sistemą.

Visų pirma būtina atlikti profesionalią burnos higieną (nuvalyti dantų akmenis ir apnašą). Gydytojas ima dantų atspaudus, pagal juos išliejami dantų modeliai. Laboratorijoje ant modelių iš skaidrios plastmasės išformuojamos dantų balinimo kapos.Kito vizito metu gydytojas pritaiko dantų balinimo kapas Jūsų burnoje ir paaiškina, kaip jomis naudotis.

Rentgenologiniai tyrimai

Dantų rentgeno nuotraukos reikalingos įvertinti audinius aplink dantis, nustatyti šaknų kanalų būklę, įvertinti kariozinio pažeidimo laipsnį, ligos diagnozei nustatyti ir kt. Mūsų klinikoje naudojami šiuolaikiniai skaitmeniniai rentgeno aparatai skleidžia labai siaurą spinduliuotės pluoštą, todėl organai, esantys netgi netoli nuo šviečiamo žandikaulio, gauna labai mažas apšvitos dozes.